Podkarpackie restauracje dołączają
„Noc Restauracji - Smaki Polski” to wyjątkowe ogólnopolskie wydarzenie kulinarne, którego celem jest promocja regionalnych produktów w połączeniu z najwyższą jakością działań gastronomicznych.
Konferencja „Strefa Inspiracji - Jak odnieść sukces - produkcja, sprzedaż, marketing” odbędzie się podczas „Dni Otwartych Drzwi Podkarpackiego Ośrodka doradztwa Rolniczego – Boguchwała 2018”, w sobotę 23 czerwca br., w godz. 10.00-13.00 w Boguchwale. Wstęp wolny.
Przy przejeździe przez Nową Dębę – noga z gazu
Jeśli nie jadłeś jeszcze w Karczmie Jorgula w Nowej Dębie, obiekt na Szlaku Kulinarnym Podkarpackie Smaki, to nie trać okazji, aby posmakować czegoś, co na długo zostanie w Twojej – kulinarnej – pamięci.
To był raj smakoszy dobrych serów
O tym, że produkcja serów w małych gospodarstwach cieszy się w Podkarpackiem coraz większą popularnością, a potencjał naszego województwa w tej kwestii jest bardzo duży mogli się przekonać wszyscy, którzy odwiedzili I Podkarpacki Festiwal w Ustrzykach Dolnych.
Niepodległa Polska Smakuje!
„Polska Smakuje” - to hasło Pikniku Poznaj Dobrą Żywność, który odbył się w Warszawie na terenie Wyścigów Konnych na Służewcu.
Produkcję i konsumpcję serów propagować ma I Podkarpacki Festiwalu Serów organizowany przez województwa podkarpackie i powiat bieszczadzki.
W Huwnikach uprawiają derenia
Projekt „Dydaktyczny obiekt do kształcenia w sprawach mniej znanych roślin owocowych” został zrealizowany przez Stowarzyszenie Dziedzictwa Europy Środkowej w Przemyślu.
Unikalna książka kucharska
Książka Krzysztofa Antoniszaka, Kuchnia Bieszczadu z pogranicza łemkowsko-bojkowskiego do kupienia na stronie www.sklep.podkarpackiesmaki.pl w cenie 15,74 zł plus koszty wysyłki.
Na początku 2017 r. Stowarzyszenie „Pro Carpathia” z Rzeszowa, od lat zajmujące się promocją tradycyjnej żywności w Podkarpackiem, zaproponowało, aby owoc derenia uznać za symbol kresowej tradycji naszego regionu.
O dobrym jedzeniu w wiekowej chałupie
Gospoda Pod Białą Górą działa od lat w budynku starego, drewnianego spichlerza z 1732 r., który znajduje się w sąsiedztwie wejścia do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.