Wydarzenia

Certyfikat ekologiczny dla członka Klastra Podkarpackie Smaki

  • 30-06-2014
Pasieka Ekologiczna Jerzego Bańkowskiego z Korzenicy, członek Klastra Podkarpackie Smaki, jako pierwsza w województwie (18 lipca 2007 r.) otrzymała ekologiczny certyfikat.

Na Liście Produktów Tradycyjnych znalazł się Członek Klastra Podkarpackie Smaki

  • 14-04-2014
Na 1234 wyroby kulinarne lub produkty rolne na Liście Produktów Tradycyjnych województwo podkarpackie ma ich 158. Ostatnim wpisem były niwiskie pierogi z kapustą kiszoną, które zarejestrowała firma SOŁTYS Mariusza Potępy z Mielca, członek Klastra Podkarpackie Smaki.

Członek Klastra Podkarpackie Smaki odznaczony przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

  • 20-03-2014
Do grona przedsiębiorstw, których produkty oznakowane są znakiem Poznaj Dobrą Żywność - przyznany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - dołączył Zakład Cukierniczo-Piekarniczy „IZA” w Rzeszowie, członek Klastra Podkarpackie Samki. Pełna dokumentacja dotycząca składników i sposobu przygotowania chleba sędziszowskiego żytniego, wpisanego już w maju w 2007 r. na krajową Listę Produktów Tradycyjnych, zajęła kilka segregatorów. Tylko pięć firm z województwa podkarpackiego, m.in. PPM „Taurus” z Pilzna, ZM „Jarosław” w Jarosławiu, Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego „ORZECH” w Kolbuszowej mogą część swoich produktów sygnować tym znakiem.

W grupie siła – 36 członków Klastra Podkarpackie Smaki

  • 07-03-2014
W dniu 7 marca br. odbyło się Posiedzenie Rady Klastra Podkarpackie Smaki, podczas którego przyjęto pięciu nowych członków Klastra. Obecnie Klaster liczy już 36 członków.

Relacja z Wilna - Klaster Podkarpackie Smaki

  • 06-03-2014
W dniach 26 – 27 lutego 2014 r. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia” uczestniczyło w międzynarodowej sesji treningowej w Wilnie na Litwie poświęconej tematyce klastrów, na której zaprezentowano również Klaster Podkarpackie Smaki.

Udział Członka Klastra Podkarpackie Smaki w unijnym projekcie „Podkarpacie stawia na zawodowców”

  • 21-02-2014
Dzięki udziałowi w unijnym projekcie „Podkarpacie stawia na zawodowców” 12 rzeszowskich szkół pozyska wyposażenie, które pozwali podnosić kwalifikacje kształcącej się w nich młodzieży. Uczniowie Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie (członek Klastra Podkarpackie Smaki) będą gotować na sprzęcie, który pozwoli im nauczyć się najnowszych technik gotowania.

Relacja Członka Klastra Podkarpackie Smaki z targów Grüne Woche

  • 24-01-2014
Po powrocie z targów Grüne Woche w Berlinie odwiedził nas Krzysztof Bałon z Ekologicznego Gospodarstwa Pszczelarskiego Na Podkarpaciu „Eko Bałon”, Członek Klastra Podkarpackie Smaki. Opowiedział o zadawanych mu przez Niemców pytaniach dotyczących ekologicznego pszczelarstwa w Podkarpackiem.

Członek Klastra Podkarpackie Smaki wprowadził nowy produkt na rynek polski

  • 23-12-2013
Wytwórnia Ciast I Lodów Santos Marek Bargieł z Krościenka Wyżnego (członek Klastra Podkarpackie Smaki) w styczniu 2010 r., jako pierwszy producent w Polsce, wprowadziła do sprzedaży Żurek Santos – zakwas z pszenicy orkiszowej. Nietypowe jest to, że żurek ten, jak też wcześniej wprowadzone do sprzedaży żurek – zakwas owsiano żytni i owsiano – pszenny to produkty cukierni, która posiada własny zakład przetwórstwa owocowo-warzywnego.

Klaster Podkarpackie Smaki ma już 31 członków

  • 12-12-2013
W dniu 12 grudnia br. odbyło się Posiedzenie Rady Klastra Podkarpackie Smaki, podczas którego przyjęto dwóch nowych członków Klastra.

Rada Klastra Podkarpackie smaki przyjęła dwóch nowych członków

  • 21-10-2013
W dniu 11 maja br. odbyło się Posiedzenie Rady Klastra Podkarpackie Smaki, podczas którego przyjęto dwóch nowych członków Klastra. Obecnie Klaster liczy już 29 członków.
«««  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6  »»»  
BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION