Aktualności

Ulubiony chleb krośnian 2013

  • 27-08-2013
Tradycyjnie już Karpackim Klimatom towarzyszył konkurs na „Ulubiony chleb krośnian”. To cykliczne wydarzenie nawiązujące do piekarskich tradycji Krosna. Była to już jego siódma edycja. Jego organizatorami są Cech Rzemiosł Różnych w Krośnie oraz Muzeum Rzemiosła.

W tym roku goście Karpackich Klimatów mogli kosztować 10 smaków krośnieńskich chlebów. Były to: chleb żytni z ziarnem słonecznika z piekarni ITV Wiesława Banacha, chleb domowy z piekarni Janusza Frydrycha, chleb z orkiszem z piekarni Jana Wilusza, chleb z gór na maślance i kefirze z piekarni Józefa Kiełtyki, chleb żytni pytlowy z piekarni Anvit Witolda Ulanowskiego, chleb mieszany domowy z piekarni Stanisława Kopacza, chleb żytnio-razowo-pszenny z żurawiną z piekarni Dariusza Muni, chleb „serwatkowa kraina” z piekarni Wiesławy i Jerzego Sajdaków, chleb ziarnisty z piekarni Janusza Lidwina oraz chleb „Pro-body” z piekarni Mariana Krukierka.

Poszukiwanie doskonałego smaku chleba odbywało się w ciągu dwóch kolejnych dni Karpackich Klimatów. Sami degustujący bardzo odpowiedzialnie podchodzi do swojego zadania. Ostatecznie decyzją 21% głosów honorowy tytuł „Ulubiony chleb krośnian 2013” zdobył chleb „Pro-body” z piekarni Mariana Krukierka.
BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION