Aktualności

Było „czadowo”

  • 19-08-2013
Prawie 30 tys. osób odwiedziło tegoroczny Sanocki Jarmark, który odbył się 18 sierpnia br. na Rynku Miejskim oraz przyległych ulicach. Już po raz drugi impreza ta jest częścią wspólnej akcji promocyjnej Podkarpackiego Trójmiasta pod hasłem „Zatrzymaj klimat lata”.

Sanocki Jarmark, który jest spadkobiercą odbywającego się do tej pory Jarmarku Ikon, to jedna ze sztandarowych imprez organizowanych przez Urząd Miasta Sanoka. Od samego początku celem imprez była promocja artystów i rękodzielników z Sanoka i całego regionu. Atrakcyjność jarmarku dostrzegają sami rękodzielnicy, którzy tłumnie przyjeżdżają do Sanoka. Podczas tegorocznej edycji imprezy miasto gościło blisko 130 wystawców z Polski i zagranicy. Każdy z odwiedzających stoiska mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie pośród różnorodnego asortymentu prezentowanego przez wystawców, od ikon i obrazów, przez wyroby z drewna, metalu, wikliny, po piękną biżuterię, odzież, obuwie, czy domowe wypieki, miody i specjały kół gospodyń wiejskich. Swoją winnicę prezentował Józef Bodziak, jeden z sanockich winiarzy. Nie zabrakło także stoisk partnerów Sanoka z Podkarpackiego Trójmiasta, czyli Krosna z cieszącym się dużym zainteresowaniem pokazem Centrum Dziedzictwa Szkła i promocją imprezy „Karpackie Klimaty” (23-25.08) oraz Jasła, które zapraszało do jasielskich winnic, a także na Dni Wina (31.08. – 01.09.).

Imprezie towarzyszyły występy solistów i zespołów: Studia Piosenki Swing z Krosna, Mateusza „Józefa” Sowy, który zaprezentował umiejętność gry na wielu nietypowych instrumentach, Orkiestry Dętej z Jasła, IVO STARS BAND, LE MOOR, LARZ RELLER BAND i oczywiście gwiazdy wieczoru góralskiego zespołu SIKLAWA.

Mnogość przygotowanych przez organizatora, czyli Urząd Miasta Sanoka, atrakcji spowodowała, że sanockie centrum nie pustoszało do późnych godzin wieczornych.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku
BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION