Aktualności

V Festiwal Smaków Regionalnych

  • 21-08-2013
Wójt Gminy Tarnowiec, Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Tarnowiec już po raz piąty organizują „Festiwal Smaków Regionalnych – Pierogi” który odbędzie się w dniach 24 – 25 sierpnia br. na Stadionie Sportowym w Tarnowcu.

W niedzielę 25 sierpnia br. od godz. 13.30 rozpocznie się degustacja pierogów oraz wszelkiego rodzaju jadła regionalne przygotowane przez koła gospodyń wiejskich. Organizatorzy liczą, że zostanie pobity zeszłoroczny rekord 45 000 zjedzonych pierogów. Nie zabraknie również występów lokalnych zespołów ludowych i młodzieżowych takich jak: Potakowianki, Tarnowcoki, Kamfinioki, Tarnina, Zespół Taneczny Jaślanie, a także występy grup ze Słowacji.

Ciekawostką będzie pokaz przygotowany przez Lokalną Organizację Turystyczną Beskid Zielony, która przedstawi i omówi szereg ginących oraz zapomnianych już zawodów i czynności wykonywanych niegdyś na polskiej wsi. Zaplanowano szereg konkursów i zabaw dla najmłodszych, KGW będą rywalizować ze sobą w konkursie na najsmaczniejsze pierogi 2013 roku, można się będzie zmierzyć w konkursie jedzenia i lepienia pierogów na czas.
BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION