KALENDARZ IMPREZ

Poniedziałek, 30 Listopada 2020
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Aktualności

Wino opanuje Krosno

  • 08-08-2013
Węgierskie wina w krośnieńskim szkle, muzyka, sztuka, nieziemskie smaki i zapachy to po prostu Karpackie Klimaty! Warto więc zarezerwować ostatni wakacyjny weekend, 23-25 sierpnia br. i przyjechać do krosna na XI Festiwal Win Węgierskich im. Portiusa organizowany przez Stowarzyszenie Portius. W tym roku gośćmi klimatycznej sceny Karpackich Klimatów będą zespół RUŻICA i sądecka grupa LACHERSI.

Wśród wielu wydarzeń składających się na trzydniowy Festiwal Kultur Pogranicza w Krośnie, każdy znajdzie coś wyjątkowego dla siebie - niepowtarzalne karpackie przysmaki, w tym tradycyjny chleb, rękodzieło artystyczne, porywające dźwięki muzyki folkowej, żywiołowe tańce krajów pogranicza i wiele innych atrakcji, jak pokazy krośnieńskich rzemieślników, odkrywanie tajemnic dzwonnicy farnej. Prezentacjom artystów i regionalnych twórców towarzyszyć będzie Festiwal Win Węgierskich im. Portiusa, podczas którego będzie można degustować kilkanaście gatunków i słuchać opowieści o wspaniałym trunku.

Cech Rzemiosł Różnych w Krośnie, kultywując wielowiekowe tradycje krośnieńskiego rzemiosła, wprowadzi nas w arkany powstawania „prawdziwie dobrych” smakołyków. W konkursie organizowanym przez Muzeum Rzemiosła i Cech Rzemiosł Różnych przez dwa dni krośnianie oraz odwiedzający nasz piękny gród turyści, oceniają wyjątkowość i magiczną nutę smakową, niepowtarzalną w żadnym innym wypieku. Smakowanie krośnieńskiego chleba jest już nieodłącznym elementem Karpackich Klimatów.

Organizatorem Festiwalu Win Węgierskich jest Stowarzyszenie Portius, które kultywuje bogate tradycje Krosna i regionu – tradycje handlowe i kulturalne kontaktów z Węgrami z XVI i XVII wieku. Stowarzyszenie pragnie na powrót uczynić Krosno ważnym ośrodkiem dialogu interkulturowego, swoistym miejscem spotkań pomiędzy „małymi ojczyznami”, a nawet – miejscem mogącym śmiało aspirować do roli symbolicznej „stolicy” przyjaźni między Polakami a Węgrami.

Szczegóły imprezy na stronie www.karpackieklimaty.krosno.pl
BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION