Aktualności

Dzień Żubra po raz 7.

  • 07-08-2013
To jednodniowa impreza kulturalno-edukacyjna, której główną ideą jest promocja bieszczadzkiej przyrody i dokonań leśników na polu jej ochrony. Dzień Żubra to doskonała okazja do spotkania w jednym miejscu całego grona ludzi pracujących w lesie (leśników, łowczych, drwali, naukowców) oraz miłośników bieszczadzkiej kniei i podjęcia z nimi dialogu na dowolny temat dotyczący lasu i świata przyrody.

W tym roku 10 sierpnia (sobota) impreza odbędzie się na placu festynowym i w Chata pod Florianem w Lutowiskach. W godz. 9.00-24.00 tego dnia odbędą się: myśliwskie zawody strzeleckie, zawody drwali, pokazy psów myśliwskich, prelekcje tematycznie związane z żubrem, wyjazdy do zagrody żubrów w Stuposianach (w godz. 11.00-16.00), ekspozycja sprzętu do pracy w lesie i ogrodzie, jarmark bieszczadzkich twórców, gry i konkursy przygotowane przez Leśny Kompleks Promocyjny „Lasy Bieszczadzkie”. Dla smakoszy przygotowane zostaną także stoiska z regionalnym jadłem i dziczyzną.

Program:
09.00 – 13.00 zawody drwali: ścinka słupów, przygotowanie pilarki do pracy, złożona przerzynka kłód, przerzynka na dokładność, okrzesywanie
10.00 – II Zawody Szachowe o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Lutowiska
12.00 – prelekcja Edwarda Balwierczaka, dyrektora RDLP w Krośnie pt. Karpacki Rok Żubra
12.30 – prelekcja Edwarda Marszałka, z RDLP w Krośnie pt. Z dziejów leśnictwa w Bieszczadach
13.00 – pokazy psów myśliwskich prowadzone przez Dariusza Spisaka (zawodowy treser psów ras myśliwskich) i Piotra Kazimierczaka z Koła Łowieckiego „Gawra”
13.45 – koncert Kapeli Regionalnej „Berdo” z Ustrzyk Dolnych
14.30 – wystąpienia okolicznościowe, wręczenie Statuetek Bieszczadzkiego Żubra 2013, ogłoszenie wyników Zawodów Drwali
15.00 – koncert Zespołu „Widymo”
17.00 – koncert zespołu „Wołosatki”
18.30 – Zabawa taneczna przy zespole regionalnym „Alltracks”
BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION