Aktualności

Sanocki Jarmark

  • 13-08-2013
W niedzielę 18 sierpnia br. na sanockim Rynku oraz placu Św. Michała i ulicach przyległych odbędzie się Sanocki Jarmark. Jest to jedna ze sztandarowych imprez organizowanych przez Urząd Miasta Sanoka, spadkobierca tradycji odbywającego się do tej pory Jarmarku Ikon.

W początkowym zamierzeniu impreza miała eksponować przede wszystkim sztukę ikonopisarską, z której słynie nie tylko Sanok, ale także Bieszczady. Z czasem jarmark przekształcił się w święto wszystkich artystów i rękodzielników, których w tym regionie jest ,wielu. Impreza stanowi dopełnienie istniejącego od dziesięciu już lat „Szlaku Ikon” i ekspozycji w sanockim Muzeum Historycznym, będących jednymi z największych magnesów dla turystów odwiedzających miasto i region. Jarmark stanowi swoistą promocję tych atrakcji i produktów turystycznych Podkarpacia. W minionych latach impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, ilość uczestników oscylowała wokół około 20 tys. osób. W tym roku w programie m.in.: prezentacje sanockich, bieszczadzkich i podkarpackich pracowni ikon, prezentacje artystów ludowych i rzemieślników z całej Polski. Na sanockim Rynku swoje wyroby pokaże także Centrum Dziedzictwa Szkła z Krosna.

Po raz drugi Sanocki Jarmark jest częścią oferty „Zatrzymaj klimat lata”. Jest to blok trzech imprez, na które będą zapraszać do siebie w sierpniu Sanok (18.08.), Krosno (23-25.08) i Jasło (31.08. – 01.09.) – czyli Podkarpackie Trójmiasto. To kolejny akcent wspólnych działań promocyjnych prowadzonych przez te trzy miasta.

Uzupełnieniem imprezy będą koncerty, wystąpią m.in. Le Moor, Larz Reller Band z Ukrainy, Ivo Stars Band, cymbalista Mateusz „Józef” Sowa oraz zespoły z Jasła i Krosna. Gwiazdą Sanockiego Jarmarku będzie zespół SIKLAWA.

Więcej informacji: www.sanockijarmark.pl
BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION