Aktualności

Smacznie, śpiewnie i… upalnie

  • 29-07-2013
W niedzielę 28 lipca br. na placu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Sarzynie odbyła się szósta już edycja Potyczek Kulinarnych Powiatu Leżajskiego. Była to jedna z imprez uświetniających Jubileusz 40-lecia nadania praw miejskich Nowej Sarzynie.

Impreza „Gdzie kucharek sześć…” służy pielęgnowaniu regionalnych tradycji kulinarnych, łącząc prezentację potraw kuchni regionalnej, z dbałością o tradycję i kulturalne dziedzictwo. Do udziału zaproszono 14 kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu leżajskiego, które przygotowały do konkursu najsmaczniejszych potraw regionalnych zachowanych w lokalnej tradycji swoje ciekawe propozycje. Członkowie komisji konkursowej kosztowali ponad 40 potraw i deserów, wysoko oceniając ich jakość, a także nawiązanie do tradycji.

Szczególnie w pamięci utkwiły balaczki z kaszą (dzieło KGW z Nowej Sarzyny), zestaw kaszanka, sałatka z kaszą jaglaną i galaretka owocowa (przygotowane przez KGW Brzyska Wola), wyjątkowo aromatyczna kasza jaglana z jabłkami (KGW Łukowa), rewelacyjna poliwka jabłkowa z kaszą (KGW Ruda Łańcucka), niezwykle smakowite gołąbki ukraińskie (KGW Tarnogóra) oraz wyjątkowe gołąbki z kaszy z sosem grzybowym (KGW Jelna).

Konkursom oraz degustacji potraw towarzyszyła muzyka ludowa w wykonaniu kapeli „Kamfinioki” z Jedlicza oraz „Folk Band” z Łętowni.
BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION