Aktualności

Wieczór z kresowym jadłem

  • 26-07-2013
Gryczane, ziemniaczane czy drożdżowe bliny, kołduny z farszem z baraniny, kugelis ze skwarkami, rosolnik, kartacze, szpekuchy, cepeliny... Dla wielu są to obco brzmiące słowa. Ale dla wytrwałych smakoszy to przypomnienie niezwykłego smaku i aromatu. Bo właśnie taka jest kuchnia kresowa kojarząca się wykwintnymi potrawami o wyszukanych sposobach przyrządzania i szerokiej gamie doskonałych składników.

To także wyśmienita dziczyzna oraz czerpanie z wschodnich tradycji kulinarnych: ukraińskiej, tatarskiej, litewskiej czy rosyjskiej.

W Rzeszowie w jeden wieczór spróbować będzie można forpoczty tych wspaniałości. W ramach cyklicznych, comiesięcznych imprez kulinarnych „Kuchnie Regionów” 2 sierpnia br. (piątek) o godz. 19.00 w restauracji „Wesele” hotelu Bristol (Rynek 20-23) w Rzeszowie rozpocznie się wieczór z muzyką i kuchnią z Kresów.

Szef Kuchni Arkadiusz Wejer przygotował na ten wieczór wyborne dania z repertuaru kuchni kresowej. Kolację rozpoczną bliny gryczane z kwaśną śmietaną i kawiorem łososiowym, potem skosztować będzie można faramuszki czyli polewki piwnej, a także zakąsić swojskim gulaszem z jelenia, ze śmietaną i kopytkami w naleśnikowej sakiewce. Nie zabraknie równie doskonałych pierogów z kaczki na powidłach śliwkowych. Wieczór dla wszystkich wytrwałych smakoszy zamknie deser - lodowy nugat wiśniowy w malinowym sosie.

Kulinarnym doznaniom towarzyszyć będzie muzyka i taniec w wykonaniu kapeli oraz tancerzy znanego Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca POŁONINY z Rzeszowa.

Bilet wstępu – 60 zł od osoby (w tym kolacja w formie bufetu, program). Rezerwacje: Restauracja Hotelu BRISTOL: tel. +48 17 250 00 12; 250 00 50, mail: info@bristol-rzeszow.pl
BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION