Aktualności

Jeśli żurek, to tylko brzeźnicki

  • 21-07-2013
fot. Шнапс/WikiCom
fot. Шнапс/WikiCom
Kiszenia zakwasu i gotowania żurku chcą nauczyć panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Brzeźnicy młodzież ze swojej miejscowości. Centrum Kultury i Bibliotek ogłosiło właśnie nabór do projektu pod hasłem Kwasy i zakwasy, czyli jak powstaje brzeźnicki żurek? W projekcie może wziąć udział 15 młodych mieszkańców Brzeźnicy w wieku od 12 do 19 roku życia. Członkinie KGW podczas trwających 10 godzin zajęć nauczą młodzież jak prawidłowo przygotować zakwas i jak później ugotować z niego smaczną zupę.

W ramach projektu, który zakłada międzypokoleniową wymianę doświadczeń, 10 pań z KGW przez 10 godzin uczyć się będzie za to podstawowej obsługi komputera. Finał Kwasów i zakwasów odbędzie się już w sierpniu br., podczas kolejnego już Święta Żurku w Brzeźnicy. Koordynatorem projektu finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w Programie Działaj Lokalnie, jest Irena Nowak. Więcej informacji na temat naboru do projektu uzyskać można w Centrum Kultury i Bibliotek, tel.: 14 681 10 06.

Źródło: debica24.eu
BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION