KALENDARZ IMPREZ

Piątek, 4 Grudnia 2020
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Aktualności

XVIII Jarmark Garncarski udany

  • 09-07-2013
Stoisko laureata konkursu Stowarzyszenia Klub Kobiet “Jagodzianki” z Medyni Łańcuckiej
Stoisko laureata konkursu...
Tłumy turystów odwiedzających Jarmark Garncarski w Medyni Głogowskiej na terenie Zagrody Garncarskiej, a także stoiska na ulicy przecinających miejscowość zaskoczyły organizatorów. W sumie kilka tysięcy osób bawiło się przednie oglądając m.in. otwarcie pieca garncarskiego z wypaloną ceramiką, prezentacje garncarskie, czy warsztaty ceramiczne. Chętnie bawiono się także podziwiając występy kabaretu EWG, koncert Grupy Jarmark, zespołu Ramolsi i gwiazdy wieczoru - zespołu Gooral.

Nie mniej ciekawa była praca komisji - działającej w ramach konkursu kulinarnego „Misa z ceramiki, a w niej smakołyki” - oceniającej produkty regionalne przygotowane przez restauracje oraz Stowarzyszenia i Koła Gospodyń Wiejskich.

W pierwszej kategorii wygrała Karczma „U Garncarzy”, która przygotowała gołąbki z białą kaszą gryczaną, groch z kapustą zasmażaną i kurę w śmietanie. Nie mniej ciekawa była propozycja restauracji Zajazd Gościniec z Rzeszowa, członka Klastra Podkarpackie Smaki (ul. Przemysłowa 3) serwującej botwinkę z jajkiem, pierogi z maki razowej i orkiszowej, a także proziak z masłem czosnkowym i pietruszką.

Natomiast w kategorii II bezapelacyjnie wygrało Stowarzyszenie Inicjatywy Zaleskiej „Jodełka” z Zalesia. Panie przygotowały na ten dzień rewelacyjną kapustę z grochem i fasolą zapieczoną w piecu, pierogi z kaszą gryczaną i białym serem oraz zupę szczawiową z jajkiem. Uznanie komisji konkursowej znalazły także jagodzianki, kasza jaglana z suszonymi śliwkami i malas na stole Stowarzyszenia „Klub Kobiet” z Medyni Łańcuckiej.
BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION