Aktualności

Smaczny poranek na rzeszowskim rynku

  • 26-06-2013
Program TVP1 „Kawa czy Herbata” zawitał 26 czerwca br., w środę rano na rzeszowski Rynek. Program, który emitowano w godz. 6.00-8.00 prowadziła Paulina Chylewska, a tematyka audycji skupiona była wokół projektów zrealizowanych ze środków Unii Europejskiej.

Jednak - z punktu widzenia konsumenckiego - najciekawszym wydarzeniem był pokaz Jagny Niedzielskiej, rzeszowianki (czasowo w Warszawie), która na kilku bazie tradycyjnych wyrobów z województwa podkarpackiego przygotowała cztery potrawy. Zaserwowała makaron z kozim serem, powidłami krzeszowskimi i kurczakiem, grillowane brzoskwinie z serem pleśniowym, migdałami i ekologicznym miodem leśnym z Korzenicy, zupę krem z marchewki z miękkim czosnkiem na pajdzie chleba pieczonego na liściu kapusty oraz kiełbasę markowską z bobem i bułką tartą. Uhonorowała w ten sposób wyroby członków Klastra Podkarpackie Smaki: miody z Ekologicznej Pasieki Jerzego Bańkowskiego, markowską kiełbasę z Zakładu Uboju i Przerobu Mięsa, którego właścicielem jest Jan Fołta oraz chleb na liściu kapusty z piekarni „ANMAR” Anny Surmacz-Kałamarz z Rogóżna.

Próbowaliśmy – wszystkie smakowały wyśmienicie.
BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION