Aktualności

XVI Targi Żywności Tradycyjnej „Festiwal Podkarpackich Smaków”

  • 06-05-2024

Zapraszamy na XVI Targi Żywności Tradycyjnej „Festiwal Podkarpackich Smaków” 🎉, który cyklicznie odbywa się na stadionie w Górnie! Ta wyjątkowa inicjatywa zrodziła się w 2007 roku i od tamtej pory jest nieodłącznym elementem kalendarza wydarzeń regionu. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia jest Samorząd Województwa Podkarpackiego, Gmina i Miasto Sokołów Małopolski oraz Zakład Mięsny SMAK GÓRNO.

To coroczne święto podkarpackich smaków skierowane jest do wszystkich wytwórców produktów tradycyjnych, ekologicznych i regionalnych z województwa podkarpackiego. Chcemy ukazać potencjał, jaki tkwi w podkarpackich producentach i wytwórcach produktów lokalnych, a także promować ich wysiłek i pasję.

🏆W programie targów znajdują się konkursy, które sprawdzają nie tylko umiejętności kulinarnego mistrzostwa, ale także wiedzę o tradycji i historii regionu.

🍲Degustacje produktów tradycyjnych pozwalają poznać bogactwo smaków i aromatów, które charakteryzują podkarpackie potrawy.

💃Występy zespołów ludowych przeniosą Was w magiczny świat ludowych tradycji i obrzędów.

🎨Kiermasz rękodzieła ludowego będzie okazją do zakupu unikatowych wyrobów tworzonych z pasją przez lokalnych artystów.

Każdego roku targi cieszą się coraz większą popularnością, czego dowodem jest fakt, że obecnie wystawia się ponad 100 podmiotów. To wydarzenie, które jednoczy społeczność lokalną, promuje lokalnych producentów i ich wyjątkowe produkty, oraz celebrowuje bogactwo kultury i tradycji Podkarpacia.

Przyjdźcie i dołączcie do nas, aby razem cieszyć się wyjątkowymi podkarpackimi smakami i tradycjami na XVI Targach Żywności Tradycyjnej „Festiwal Podkarpackich Smaków” w Górnie! 🎊

BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION