Aktualności

Festiwal Podkarpackie Smaki

  • 28-04-2022

Po dwóch latach przerwy związanaych z pandemią koronawirusa powraca cieszący się dużym zainteresowaniem "Festiwal Podkarpackich Smaków w Górnie". Wydarzenie odbędzie się 29 maja na stadionie sportowym w Górnie. Będzie to już XIV edycja Targów Żywności Tradycyjnej „Festiwal Podkarpackich Smaków”

Współorganizatorem tego wydarzenia jest Marszałek Województwa Podkarpackiego. W trakcie jego trwania odbędzie się konkurs pod nazwą „Produkt pretendujący do miana produktu tradycyjnego”, który przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach:
Kategoria I – „Produkt pretendujący do miana produktu tradycyjnego” dla przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą (produkt dopuszczony do obrotu),
Kategoria II – „Produkt pretendujący do miana produktu tradycyjnego” dla producentów indywidualnych (osoba fizyczna, KGW, stowarzyszenie, gospodarstwo agroturystyczne, gospodarstwo ekologiczne, inne).
Konkurs skierowany jest do wszystkich producentów i wytwórców żywności wysokiej jakości z województwa podkarpackiego.
Konkurs ma na celu przede wszystkim identyfikację produktów, które ze względu na tradycyjną metodę wytwarzania oraz tradycyjny sposób produkcji zasługują na specjalne wyróżnienie i ochronę, a także ukazanie potencjału, jaki tkwi w podkarpackich producentach i wytwórcach tych produktów.

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest zapoznanie się z Regulaminem Konkursu oraz wypełnienie Karty Zgłoszenia i przesłanie jej na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
Departament Rolnictwa, Geodezji i Gospodarki Mieniem
Oddział Wielofunkcyjnego Rozwoju Wsi i Żywności Wysokiej Jakości
al. Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
tel. 17 747 63 38, fax. 17 850 17 11
e-mail: e.grata@podkarpackie.pl

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 13 maja 2022 r.

regulamin_gorno_2022.docx     Regulamin Festiwalu
karta_zgloszenia_gorno_2022.docx     Karta zgłoszeniowa
BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION