Aktualności

Z miłości do miasta, dobrego smaku i aromatu

  • 21-04-2021

Każdego dnia na świecie ludzie wypijają ponad trzy miliardy filiżanek kawy! Czy wiesz, że najwięcej spożywają jej mieszkańcy Skandynawii (około 10 kg rocznie)? Przeciętny Polak wypija dziennie około 1-1,5 filiżanek kawy, co odpowiada ok. 3 kg na rok. Jak więc widać kawa to bardzo popularny napój.

Kawa w Podkarpackiem z oczywistych powodów nie rośnie, ale jest tutaj sprowadzana i na miejscu w lokalnych palarniach wypalana, a także robione są z jej różnych gatunków różne – często bardzo oryginalne - mieszanki.

Temat „kawy” zresztą w Podkarpackiem jest niezwykle ważny. Mamy w Rzeszowie lokal Kawa Rzeszowska, w Przemyślu w Kawiarni SELFIE można się napić kawy przemyskiej, istnieje także „Kawa Krośnieńska” o czym można się przekonać w… Krośnie. Zauroczyła nas swoim smakiem i aromatem i stąd szybka decyzja: kawę krośnieńską można także kupić w naszej hurtowni Podkarpackie Smaki na Agrohurcie w Rzeszowie, dawne PTHW (ul. Lubelska 46, hala 2, boks 20), jak i w naszym e-sklepie Podkarpackie Smaki.

Producenci zachwalają, że kawa ta jest jak miasto Krosno: urzekająca, przyjemna, o wyrazistym charakterze, jak dobry przyjaciel pomoże przetrwać trudny dzień. Jej nuty smakowe, jak krośnieńskie krajobrazy, wywołują błogi uśmiech na twarzy. Kawa Krośnieńska to mieszanka 80% arabiki i 20% robusty. Ziarna wykorzystane do stworzenia Kawy Krośnieńskiej pochodzą z Ameryki południowej oraz Azji. Jak na ziarna z Ameryki Południowej przystało jest słodycz, jest aromat i są przyjemne czekoladowe nuty. Mocy dodają mieszance azjatyckie ziarna, a ich przyjemna kwiatowa słodka woń urzeka jeszcze zanim zdążysz ją zaparzyć. Może więc warto spróbować?!

Więcej informacji o kawie krośnieńskiej – w wersji ziarnistej i mielonej - znajdziecie w naszym e-sklepie Podkarpackie Smaki: https://www.sklep.podkarpackiesmaki.pl/service/search?category=&phrase=kawa

BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION