Aktualności

Restauracja Simple: autorski deser

  • 29-01-2020

Crème brûlée to wspaniały deser, znany i uwielbiany na całym świecie. Jajeczno-śmietankowy, aksamitny krem pokryty jest cienką, słodką warstwą skarmelizowanego cukru. Po raz pierwszy opisany został w książce kucharskiej François Massialota w 1691 r.

 

Niektórzy twierdzą, że dla sprawnego cukiernika nie ma nic prostszego: zapiekany deser, przygotowywany ze śmietanki, żółtek, cukru, uwieńczony warstwą skarmelizowanego cukru. Aromatu i smaku potrawie nadaje zwykle wanilia, niekiedy także czekolada lub inne dodatki.

Ale utalentowany, młody kucharza Arek Dykas przygotował własny, autorski pomysł na ten klasyczny deser crème brûlée o smaku kokosowym z owocami, który znalazł się w nowej karcie menu Restauracji Simple w Hotelu Blue Diamond w Nowej Wsi k. Rzeszowa, obiekt na Szlaku Kulinarnym Podkarpackie Smaki. Już teraz możecie skosztować smaku tego rozpływającego się w ustach deseru. Rezerwacja stolików: +48 17 77 22 666 wew. 816.

BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION