Aktualności

Deska konesera na cztery piwa

  • 28-01-2020

Stary Browar Rzeszowski – obiekt na Szlaku Kulinarnym Podkarpackie Smaki - to pierwszy, otwarty we wrześniu 2013 r., mini browar w mieście, zlokalizowany na parterze przyrynkowej kamienicy. W restauracji kucharze przygotowują dania w otwartej na salę jadalną kuchni.

W lokalu w kamienicy Rynek 20-23 króluje piwo warzone na miejscu, a wśród dań dominują typowe dla miejsca, gdzie podawany jest ten trunek.

Prezentowana deska konesera to zestaw czterech niedużych kufelków piwa, który warto spróbować, aby zapoznać się z charakterystycznymi dla tego miejsca rodzajami tego „złotego” trunku.

🍺 Pszeniczny Rzeszowiak – delikatnie chmielony hefe-weizen, z charakterystycznym dla tego stylu aromatem goździka i banana.

🍺 Pils Staromiejski – klasyczne, jasne, rześkie piwo dolnej fermentacji, obficie nachmielone chmielami z polskich upraw z Lubelszczyzny: Magnum i Oktawią.

🍺 American Pale Ale – idealne dla miłośników nowofalowych piw, chmielone na zimno amerykańskimi odmianami chmielu: Centennial, Simcoe i Citra.

🍺 Porter Angielski – ciemne, lekkie, wywodzące się z Wysp Brytyjskich piwo, z przyjemnym czekoladowo-orzechowym aromatem i smakiem pochodzącym od słodów palonych i karmelowych.

BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION