KALENDARZ IMPREZ

Poniedziałek, 30 Listopada 2020
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Aktualności

Opowieści z Głębi Miasta

  • 03-12-2019

Niezwykła historia o tym jak praca oscarowego artysty z Australii trafiła na etykietę innowacyjnego piwa z Bieszczad i co z tego wynikło.

 

W lecie 2019 r. w galerii przy bieszczadzkim browarze Ursa Maior gościły prace Shauna Tana, australijskiego mistrza opowiadania za pomocą obrazów. Shaun często odnosi się do przyrody, w 2011 r. jego film „Zaginiona Rzecz” otrzymał Oscara w kategorii najlepszego krótkometrażowego filmu animowanego.

Widząc niezwykle pozytywne reakcje odwiedzających właściciele browaru postanowili wykorzystać jedną z prac Shauna na etykiecie najnowszego piwa. Agnieszka Łopata, piwowarka bieszczadzkiego browaru i twórczyni nowego piwa mówi tak: URSA BIO PARADA to totalnie niekonwencjonalne piwo, zaskakujące zarówno rześkością jak i kompleksowością. Było fermentowane mieszanką drożdży piwowarskich, dzikich drożdży i bakterii mlekowych, a później długo leżakowane w towarzystwie drewna dębowego z beczek po francuskim koniaku. Na złożony aromat składają się nuty koniaku, rodzynek, wanilii, migdałów, suszonej skórki pomarańczy i cynamonu. W smaku dominuje słodowość skontrowana naturalną, dziką kwaskowatością na finiszu.

Treść ilustracji wybranej na etykietę nawiązuje do wielości dobroczynnych mikroorganizmów użytych do stworzenia BIO PARADY.

Jak wszystkie piwa z Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior nowe produkt jest niefiltrowany i niepasteryzowany, a użycie dzikich drożdży Brettanomyces i bakterii mlekowych z rodzaju Lactobacillus sprawia że zachowano szereg cennych składników odżywczych. Piwo powstaje dzięki zastosowaniu energii słońca wykorzystywanej we własnej elektrowni fotowoltaicznej co zaznaczono na etykietach.

BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION