Aktualności

Opowieści z Głębi Miasta

  • 03-12-2019

Niezwykła historia o tym jak praca oscarowego artysty z Australii trafiła na etykietę innowacyjnego piwa z Bieszczad i co z tego wynikło.

 

W lecie 2019 r. w galerii przy bieszczadzkim browarze Ursa Maior gościły prace Shauna Tana, australijskiego mistrza opowiadania za pomocą obrazów. Shaun często odnosi się do przyrody, w 2011 r. jego film „Zaginiona Rzecz” otrzymał Oscara w kategorii najlepszego krótkometrażowego filmu animowanego.

Widząc niezwykle pozytywne reakcje odwiedzających właściciele browaru postanowili wykorzystać jedną z prac Shauna na etykiecie najnowszego piwa. Agnieszka Łopata, piwowarka bieszczadzkiego browaru i twórczyni nowego piwa mówi tak: URSA BIO PARADA to totalnie niekonwencjonalne piwo, zaskakujące zarówno rześkością jak i kompleksowością. Było fermentowane mieszanką drożdży piwowarskich, dzikich drożdży i bakterii mlekowych, a później długo leżakowane w towarzystwie drewna dębowego z beczek po francuskim koniaku. Na złożony aromat składają się nuty koniaku, rodzynek, wanilii, migdałów, suszonej skórki pomarańczy i cynamonu. W smaku dominuje słodowość skontrowana naturalną, dziką kwaskowatością na finiszu.

Treść ilustracji wybranej na etykietę nawiązuje do wielości dobroczynnych mikroorganizmów użytych do stworzenia BIO PARADY.

Jak wszystkie piwa z Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior nowe produkt jest niefiltrowany i niepasteryzowany, a użycie dzikich drożdży Brettanomyces i bakterii mlekowych z rodzaju Lactobacillus sprawia że zachowano szereg cennych składników odżywczych. Piwo powstaje dzięki zastosowaniu energii słońca wykorzystywanej we własnej elektrowni fotowoltaicznej co zaznaczono na etykietach.

BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION