Aktualności

O roślinach uczyć będą

  • 16-05-2013
W dniach 27–29 maja br. odbędą się trzydniowe, bezpłatne szkolenie z zakresu rozpoznawania, zrównoważonego zbierania i pozyskiwania, przetwarzania i możliwości sprzedaży zebranego surowca dziko występujących roślin na rynku podkarpackim. Zajęcia w terenie – koordynować je będzie Stowarzyszenie „Pro Carpathia”- odbywać się będą na obszarze Płaskowyżu Kolbuszowskiego.

Od 1 maja 2011 do 30 kwietnia 2014 r. Stowarzyszenie „Pro Carpathia” wspólnie z partnerami z Czech, Węgier i Słowenii realizuje projekt „Promocja tradycyjnych form zbieractwa dzikich roślin w celu zniwelowania różnic społecznych i ekonomicznych w Europie Środkowej” o akronimie „Traditional and wild”. Głównym celem projektu jest zachowanie wiedzy z zakresu ochrony tradycyjnego zbieractwa ziół i roślin, jako elementu dziedzictwa kulturowego regionów Europy Środkowej oraz wykorzystanie w sposób zrównoważony tej wiedzy przez najbardziej wrażliwe grupy społeczne w celu poprawy sytuacji życiowej.

Jednym z wielu zadań w projekcie jest przeprowadzenie szkoleń z zakresu rozpoznawania, zrównoważonego zbierania i pozyskiwania, przetwarzania i możliwości sprzedaży zebranego surowca dziko występujących roślin na rynku podkarpackim, Szkolenia skierowane sa szczególnie do mieszkańców Płaskowyżu Kolbuszowskiego, a głównie obszaru 10 miejscowości: Widełka, Kłapówka, Werynia, Styków, Przewrotne, Hucisko, Pogwizdów Stary, Raniżów, Lipnica, Dzikowiec. Grupą priorytetową są osoby starsze i kobiety. Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone przez zespół pracowników z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

- Zainteresowanych udziałem w bezpłatnych szkoleniach prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i dostarczenie drogą elektroniczną, pocztą lub osobiście do 20 maja br. do godz. 15:00. do siedziby Stowarzyszenia. – wyjaśnia Małgorzata Draganik, koordynator projektu. - W związku z ograniczoną liczbą miejsc na szkolenie zakwalifikują się w pierwszej kolejności osoby z obszaru docelowego oraz spośród grupy docelowej. Formularz zgłoszeniowy dostępny do ściągnięcia na stronie internetowej www.traditionalandwild.eu/pl (w zakładce News).

Dodatkowe informacje:
malgorzata@procarpathia.pl, tel. +48 17 852 85 26, +48 603 064 981
Stowarzyszenie „Pro Carpathia”
ul. Gałęzowskiego 6/319, 35-074 Rzeszów

.
BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION