KALENDARZ IMPREZ

Czwartek, 19 Września 2019
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Aktualności

Największy podkarpacki klaster spożywczy

  • 31-10-2018
Wędliny ze Starej Wędzarni z Frysztaka
Wędliny ze Starej Wędzarni z...
Chleb żytni z Piekarnii Victorius
Chleb żytni z Piekarnii Victorius
Winnica Widokowa w Komborni
Winnica Widokowa w Komborni

Rada Klastra Podkarpackie Smaki przyjęła trzy nowe firmy w poczet członków klastra. Aktualnie klaster liczy 64 podmioty, a nowe firmy to Stara Wędzarnia z Frysztaka, Radosna Tworczosc z Boguchwały i Gospodarstwo-Winnica Widokowa z Komborni.


- Od kilku lat pracując w Stowarzyszeniu „Pro Carpathia” jestem odpowiedzialna za m.in. rozwój Klaster Podkarpackie Smaki, zrzeszający głównie producentów żywności regionalnej, tradycyjnej i ekologicznej. I dlatego serdecznie witam nowych członków w szeregach naszego Klastra Podkarpackie Smaki – mówi koordynator Ewelina Nycz.

 

Stara Wędzarnia Marcin Januszczak

Zakład w Gliniku Dolnym zajmuje miejsce przedwojennej rzeźni, zaopatrującej okolicznych masarzy. W dawnej ubojni produkowano zarówno mięsa dla zakładów chrześcijańskich, jak i koszerne dla rzemieślników żydowskich. Frysztak znany był z kunsztu masarzy parających się wędliniarstwem. W okresie PRL przedwojenni rzemieślnicy zatrudnieni zostali w Spółdzielni, która spisała i wydała w 1956 r. receptury. Zakład Stara Wędzarnia korzysta z nich do dzisiaj.

 

Piekarnia Victorius Witold Deręgowski

Pieczenie i gotowanie to ich pasja, na bazie sezonowych produktów. W ich sklepie przy ul. Kopernika 6A w Boguchwale można znaleźć domowe przetwory, wypieki, wegetariańskie pasztety i kilka odmian pesto. Przede wszystkim jednak pieką pierniki. W sklepie szczególnie chętnie kupowany jest tradycyjny chleb żytni razowy, na własnym zakwasie. Prowadzą również catering dopasowany każdorazowo do indywidualnego zamówienia.

 

Gospodarstwo Rolne Krzysztof Stanisławczyk

- Winnica Widokowa w Komborni

Znajduje się ona na wzgórzach miejscowości Kombornia, a degustacjom wina towarzyszy widok na przepiękną panoramę: od słynnych Bieszczadzkich Połonin aż po rozświetlone po zmroku miasta i miasteczka: Iwonicz Zdrój, Krosno czy Jedlicze. Widokowa znajduje się na wysokości 470 m n.p.m., dlatego można tu podziwiać widok na Pogórze Gorlickie, a przy sprzyjających warunkach nawet dostrzec dalekie Tatry.

BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION