Aktualności

Szynka z wiochy w strzyżowskim wydaniu

  • 18-04-2019

Zakład Przetwórstwa Mięsnego Marek Leśniak w Strzyżowie, członek Klastra Podkarpackie Smaki,  należy do jednych z większych prywatnych zakładów masarskich w Polsce południowo-wschodniej. Firma powstała w 1990 r., w latach 1993-1999 znacznie rozbudowano zakład produkcyjny, z kolei w 2001 r. wzniesiono własną, nowoczesną ubojnię wieprzowo-wołową. Następną graniczną datą był 2006 r. kiedy to dostosowano zakład do wymogów unijnych.

 

Od ponad 25 lat w zakładzie powstają wyroby w oparciu o dawne receptury i przepisy. W ciągłej sprzedaży mają ponad 100 rodzajów wyrobów: szynki, wędzonki, kiełbasy, wyroby podrobowe. Te wyroby poza walorami smakowymi cenione są ponadto za jakość i trwałość, które zawdzięczają przede wszystkim procesom moczenia, peklowania oraz tradycyjnemu wędzeniu drewnem. Własna ubojnia, laboratorium, służba weterynaryjna pozwalają prowadzić produkcję w oparciu o najlepszy i najzdrowszy żywiec. Żywiec wieprzowy i drobiowy, który wykorzystywany jest w produkcji wędlin pochodzi od lokalnych rolników i hodowców. Zakład kultywuje tradycyjne receptury, łącząc je z nowoczesnymi technologiami.

Przedsiębiorstwo jest wielokrotnym laureatem konkursu na Najlepszy Produkt Województwa Podkarpackiego „Smaczne bo Podkarpackie”. Tę nagrodę otrzymywały jego wyroby: szynka wiejska strzyżowska (2004 r.), schab faszerowany wiejski (2005 r.), baleron w skórce serowej (2006 r.), schab pieczony wiejski (2008 r.), karczek pieczony wiejski (2008 r.), kiełbasa wiejska strzyżowska (2012 r.) czy szynka z wiochy (2015 r.).

W dystrybucji wyrobów firma wybrała drogę współpracy z lokalnymi sieciami, m.in. Delikatesy Centrum, PSS Sanok oraz Polskie Sklepy Spożywcze SPAR.

BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION