Aktualności

Po remoncie czeka na pasjonatów tradycji

  • 09-05-2013
Zagroda Etnograficzna (fot. www.gokmp.net)
Zagroda Etnograficzna (fot....
Zagroda Etnograficzna (fot. neon.info.pl)
Zagroda Etnograficzna (fot....
.
Zagroda Etnograficzna w Rogach (gm. Miejsce Piastowe) zaprasza na lekcje muzealne, z których można korzystać w ciągu całego roku. Tematy poszczególnych lekcji związane są z rokiem obrzędowym w regionie. Zajęcia w formie warsztatowej można połączyć ze zwiedzaniem Zagrody Etnograficznej, którą tworzy drewniany dom z 1929 r. usytuowany naprzeciw zabytkowego kościoła, w centrum miejscowości. Budynek ten niedawno został odremontowany dzięki Stowarzyszeniu Miłośników Wsi Rogi i gminy Miejsce Piastowe.


Oferta została podzielona na cztery pory roku. Każdy z tych okresów ma bardzo bogatą obrzędowość, związane są z nim tradycje, wierzenia, jak również prace polowe. W ofercie przygotowanej przez GOK w Miejscu Piastowym w trakcie całego roku, można w sposób czynny, uczestniczyć we wszystkich zajęciach. W zagrodzie nie ma kapci, są natomiast pasjonujące historie, wciąż sprawne urządzenia i sprzęty z lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Tu nie tylko patrzysz i słuchasz, ale niemal wszystkiego możesz dotknąć.

Zagrodę Etnograficzną można zwiedzać w dni robocze w godz. 10.00-14.00, ale można umówić się także na inne terminy dzwoniąc pod nr telefonu 785 197 251.

Więcej informacji: www.gokmp.net

BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION