KALENDARZ IMPREZ

, 19 Maja 2019
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Aktualności

Wizyta w Brukseli

  • 09-05-2018

W Stałym Przedstawicielstwie Polski przy UE zaprezentowało się Województwo Podkarpackie. Do Brukseli pojechali samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele klastrów i organizacji biznesowych, którzy prezentowali potencjał regionu, kładąc nacisk na jego kluczowe specjalizacje. Wydarzenie zgromadziło dyplomatów, przedstawicieli instytucji europejskich i środowiska biznesowego.


Osią tematyczną prezentacji były inteligentne specjalizacje, które województwo podkarpackie umieściło w Regionalnej Strategii Innowacji, a które prezentowali przedstawiciele podkarpackich firm. O lotniczym potencjale mówił Janusz Zakręcki, prezes PZL Mielec. O potencjale motoryzacyjnym Ryszard Jania, prezes firmy Pilkington, a zarazem klastra Wschodni Sojusz Motoryzacyjny. Wojciech Materna z klastra Informatyka Podkarpacka pokazywał podkarpacką siłę branży informatycznej. O turystyce opowiadała Anna Brzechowska-Rębisz z Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Najsmaczniejsza była krótka – niestety – prezentacja o podkarpackich smakach wygłoszona przez Ewelinę Nycz ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia". Nie była ona gołosłowna, bo na wszystkich uczestników prezentacji czekały prawdziwie podkarpackie specjały. Lunch odbywał się pod hasłem Podkarpackie Smaki, a symboliczny toast wzniesiono podkarpackim winem Joanita, o subtelnym aromacie jesiennych gruszek i jabłek oraz… melona, z Winnicy Dwie Granice we wsi Przysieki, członka Karpackiego Szlaku Wina oraz Szlaku Kulinarnego Podkarpackie Smaki.

BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION