Aktualności

Podkarpackie sery w kanadyjskim Toronto

  • 03-05-2013
Od lewej - Dariusz Goszczyński, zastępca dyrektora w Departamencie Rynków Rolnych MRiRW, Wawrzyniec Maziejuk, Rodzinne Gospodarstwo Ekologiczne „FIGA” z Mszany Dolnej, członek Klastra Podkarpackie Smaki
Od lewej - Dariusz Goszczyński,...
Od 30 kwietnia do 2 maja br. w Toronto w Kanadzie trwały Międzynarodowe Targi Artykułów Spożywczych SIAL Canada. Agencja Rynku Rolnego i Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zorganizowały specjalną misję gospodarczą reprezentującą branżę mięsną, rolnictwo ekologiczne i cukierniczą. Wśród 9 firm z Polski, znalazła się jedna z Podkarpackiego, Rodzinne Gospodarstwo Ekologiczne „FIGA” z Mszany, członek Klastra Podkarpackie Smaki.

- Targi te są swoistym portalem dla przedsiębiorców, którzy chcą wejść na północnoamerykański rynek spożywczy. Są bardzo profesjonalnie przygotowane i mają formułę business to business. Ambasada polska w Kandzie kilka miesięcy wcześniej przygotowuje listę potencjalnych firm, które byłyby zainteresowane naszą ofertą handlową i zaprasza je na targi. – mówi Wawrzyniec Maziejuk z Rodzinnego Gospodarstwa Ekologicznego „FIGA”. – dzięki temu odwiedzający nas handlowcy mają w pełni świadomość, że polska żywność ekologiczna jest wysokiej jakości, a przy tym stosunkowo tańsza. Szczególnie ważne są tu potrzeby konsumenckie amerykańskiej Polonii, która chętnie widziałaby na swoich stołach np. przetwory leśne, zupełnie nieznane na tym rynku.

SIAL CANADA jest częścią międzynarodowej sieci SIAL Group, organizatora czterech międzynarodowych salonów sektora spożywczego na świecie: w Paryżu (organizowanych od 1964 r.), Buenos Aires (od 1997 r.), Szanghaju (od 2000 r.) oraz w Montrealu (od 2001 r.), skupiających corocznie łącznie ponad 9300 wystawców ze 100 krajów świata. SIAL w Kanadzie powstał w 2001 roku jako SIAL Montreal. Do 2007 r. był wydarzeniem organizowanym co dwa lata. Obecnie odbywa się co roku i jest to jeden z największych salonów spożywczych w Ameryce Północnej, który w ciągu trzech dni przyciąga ponad 700 wystawców i 14 tys. zwiedzających z ponad 60 krajów świata. Od 2010 r. Salon nosi nazwę SIAL CANADA i odbywa się na przemian w Montrealu i Toronto.

Salonowi SIAL Canada towarzyszą trzy wydarzenia: Olive d'Or - konkurs oliwy, Tendances & Innovations - międzynarodowy konkurs innowacyjnych produktów spożywczych, Agora Nutrition - cykl konferencji poświęconych jakości żywienia.

SIAL CANADA jest doskonałą platformą do zaprezentowania swoich nowych i istniejących już na rynku produktów spożywczych i napojów oraz przedstawienia informacji na temat rozwoju całego przemysłu spożywczego poszczególnych państw. Obecni są również wystawcy branż powiązanych z produkcją spożywczą. Podczas targów organizowanych jest szereg konferencji i paneli dyskusyjnych, w których biorą udział eksperci, przedstawiciele firm oraz rządów wielu państw. W tegorocznej edycji targów w Toronto było 14 tys. odwiedzających z 61 krajów świata oraz ponad 700 wystawców.
BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION