KALENDARZ IMPREZ

Czwartek, 15 Listopada 2018
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Aktualności

Magiczne Bieszczady w Orelcu

  • 04-11-2017
Magda i Janusz Demkowicz z dziećmi - właściciele Zagrody
Magda i Janusz Demkowicz z...

Unikalne miejscu na bieszczadzkiej mapie Podkarpackiego czyli Gospodarstwo Agroturystyczne Zagroda Magija Twórcze Bieszczady w Orelcu (gm. Uherce Mineralne), obiekt na Szlaku Kulinarnym Podkarpackie Smaki.

 

W sumie jest to nieduże gospodarstwo, w którego skład wchodzą m.in. dwie drewniane chaty – modrzewiowa i jodłowa, gołębnik, a także „Wesoła Stodoła” (w 150-letniej stodole z bali odbywają się warsztaty rękodzielnicze, prezentacje, koncerty, biesiady, wystawy), ruska bania oraz piwnica winna „Pieczara Węgrzyna” (wypełniona wieloma rodzajami nalewek własnej roboty).

W kuchni przygotowywane są dania regionalne: knysze, fuczki, gołąbki z kapustą (bez zawijania). Serwowane są tu także domowe konfitury, nalewki, karpackie wino, grzyby, sery wołoskie, domowy chleb.

Wolny czas można tu spędzić twórczo w „Wesołej Stodole”, gdzie odbywają się zajęcia i warsztaty: bibułkarskie, tzw. „kręcenie” kwiatów z bibuły; malowania na szkle, garncarskie „Zakręcona glina”; wypiekania w chlebowym piecu chleba, pierników, rogalików, jabłek i innych słodkości. Warto wziąć udział w warsztatach wyrobu tradycyjnej biżuterii łemkowskiej - krywulek – według tradycyjnych metod pod kierunkiem absolwentki Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie. A na cierpliwych czekają warsztaty tkania na tradycyjnych krosnach i ramie – każdy może spróbować i utkać fragment dywanika na starych, tradycyjnych krosnach lub też zająć się tkaniem gobelinu i zgłębiać tajniki wiedzy tkackiej.

 

Więcej informacji: www.zagrodamagija.pl

BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION