KALENDARZ IMPREZ

Czwartek, 24 Maja 2018
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Aktualności

Z aparatem po winnicy

  • 13-07-2017

Muzeum Regionalne w Jaśle oraz Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy zapraszają winiarzy oraz pasjonatów fotografii do wzięcia udziału w otwartym konkursie fotograficznym „Winnice w krajobrazie Podkarpacia”.

 

Winiarstwo rozwija się w Polsce od kilkudziesięciu lat, a województwo podkarpackie pozostaje w czołówce tego ruchu. Jest to region, w którym zasadzono najwięcej winnic, a ukształtowanie terenu z licznymi, nasłonecznionymi stokami nadaje się idealnie do tego typu upraw. Winnice są stosunkowo nowym i nie odkrytym jeszcze przez szerszą publiczność elementem podkarpackiego krajobrazu. Tymczasem jest to działalność mająca ogromny wpływ na jego kształtowanie. Z racji położenia na stokach i charakterystycznego ułożenia w równe szpalery, są to uprawy łatwo rozpoznawalne, przyciągające wzrok i widoczne nawet z dalszych odległości. Często stanowią wyraźnie estetyczny element krajobrazu, wyróżniają się ładem i dają poczucie harmonii i spokoju. Budzą zaciekawienie, podziw, a nawet zachwyt.

 

Chcąc pokazać szerszej publiczności ten nowy, estetyczny i ciekawy element otaczającego nas świata, Muzeum Regionalne w Jaśle, przy wsparciu Jasielskiego Stowarzyszenia Winiarzy, chce przygotować pokonkursową wystawę czasową prezentującą zdjęcia podkarpackiego krajobrazu z winnicami, które zdążyły już zostawić na nim swój ślad. Celem wystawy jest nie tylko zwrócenie uwagi na zmiany w krajobrazie i dostrzeżenie ich pozytywnego wpływu i walorów estetycznych, ale również uwrażliwienie na piękno otaczającej nas przyrody i pokazanie zalet życia w zgodzie z naturą.

 

Termin składania prac upływa 31 lipca br.; więcej informacji: muzeumjaslo.pl i winiarzejaslo.pl

BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION