Aktualności

Nowa wystawa w MKL w Kolbuszowej

  • 18-02-2013
Stowarzyszenie „Pro Carpathia” wspólnie z partnerami z Czech, Węgier i Słowenii realizuje projekt „Promocja tradycyjnych form zbieractwa dzikich roślin w celu zniwelowania różnic społecznych i ekonomicznych w Europie Środkowej”. Głównym celem projektu jest zachowanie wiedzy z zakresu ochrony tradycyjnego zbieractwa ziół i roślin, jako elementu dziedzictwa kulturowego regionów Europy Środkowej.

Jednym z zadań w projekcie było stworzenie w ramach inwestycji pokoju wystawienniczego dotyczącego dziko występujących roślin, który został stworzony przez Stowarzyszenie we współpracy z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej na terenie skansenu.
Pokój wystawienniczy dotyczący dziko występujących roślin zostanie otwarty 18 lutego br. w Parku Etnograficznym Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

W czasie spotkania inauguracyjnego o obecności nalewek ziołowych w polskiej tradycji opowiadać będzie dr Izabela Wodzińska z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, a o magicznym i religijnym aspekcie dziko występujących roślin prof. Czesława Trąba z Uniwersytetu Rzeszowskiego.
BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION