Aktualności

„Walentynki” ze smakiem

  • 14-02-2013
Magdalena Krupa uczennica I klasy i Paulina Trzeciak uczennica II klasy cukiernictwa w Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie prezentują piernikowe serca przygotowane na Walentynki
Magdalena Krupa uczennica I klasy...
Ręczne dekorowania pierników czerwoną posypką
Ręczne dekorowania pierników...
Pierniki w kształcie serca pieczone są w rzeszowskiej cukierni „IZA” tylko raz w roku, właśnie na 14 lutego, dzień św. Walentego.

- Serca piernikowe przygotowujemy wyłącznie na Dzień Zakochanych, aby w ten sposób wyróżnić ten dzień – wyjaśnia Henryk Szczęch z Zakładu Cukierniczo-Piekarniczy „IZA” w Rzeszowie (członka klastra „Podkarpackie Smaki”) przy ul. Pułaskiego 1.

Te klasyczne pierniki robione są zgodnie z tradycyjnym przepisem, bez żadnych konserwantów i polepszaczy. O ich walorach smakowych decydują kompozycja korzennych przypraw: cynamon, goździk, gałka muszkatołową. Przekładane są marmoladą owocową, oblewane prawdziwą czekoladą i ozdabiane czerwoną posypką. Na to wszystko idzie jeszcze napis „Kocham Cię”, całość zapakowana jest w celofan i przewiązana czerwoną kokardką.

– I kosztuje naprawdę niewiele. Duże piernikowe serce 5 zł, małe tylko 2 zł – dodaje Henryk Szczęch. – Bo na miłości nie powinno się zarabiać.
BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION