KALENDARZ IMPREZ

Poniedziałek, 26 Października 2020
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Aktualności

Piwo warzone na miarę

  • 08-02-2013
Browar rzemieślniczy w Wojkówce
Browar rzemieślniczy w Wojkówce
Warzenie brzeczki
Warzenie brzeczki
Zbiorniki leżakowe na piwo
Zbiorniki leżakowe na piwo
Na Podkarpaciu, we wsi Wojkówka koło Krosna, rozpoczął działalność pierwszy Browar Rzemieślniczy. Będzie można w nim wypić piwa warzone na miejscu i obejrzeć cały proces produkcyjny. Czynny będzie od czwartku do niedzieli, w godz. 15.00-22.00.

Właściciele browaru - Piotr Zajdel i Krzysztof Ziobro - mają za sobą etap warzenia piwa w domu. W pewnym momencie swojego życiowego doświadczenia doszli do wniosku, że mogą spróbować produkcji piwa na większą skalę. W okolicy Krosna, w Wojkówce, 13 km od miasta, znaleźli budynek starej szkoły z lat 50. ubiegłego wieku, który gmina chciała sprzedać. W marcu 2012 r. stali się właścicielami obiektu, który kosztem ponad miliona złotych zaczęli przebudowywać na browar.

Obecnie w budynku znajduje się część produkcyjna z kadziami warzelnymi i fermentacyjnymi oraz restauracyjna dla 110 osób. Przez olbrzymią szybę zainteresowani będą mogli oglądać ostatni etap produkcji, czyli leżakowanie piwa. Cały proces także będzie można obejrzeć, ale w 10-osobowych grupach. Jednak największą atrakcją Browaru Rzemieślniczego będzie warzone na miejscu piwa. Piwo oparte jest na dawnych recepturach z Polski i Europy. Do produkcji używana jest woda z własnego ujęcia oraz najlepszy słód i chmiel. Jak podkreślają właściciele każda partia jest wyjątkowa i niepowtarzalna.

Zimą będą produkowane z tzw. górnej fermentacji o większej zawartości alkoholu, latem lżejsze, bardziej orzeźwiające. Na początek goście będą mieli do wyboru cztery rodzaje piwa. Będzie ono sprzedawane w 5-litrowych metalowych kegach i butelkach zamykanych na tzw. krachlę. W browarze będzie można sobie zamówić także piwo na specjalne okazje, np. wesele, imprezę firmową itp.

W restauracji będą serwowane dania tradycyjnie kojarzone z piwem czyli golonka lub kiełbaski, w menu znajda się także zakąski na ciepło i zimno. Wiosną br. obok budynku powstanie grillowisko z tarasem widokowym.

Więcej informacji na stronie www.zzbrowar.pl.
.
BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION