Aktualności

Z kieliszkiem i przewodnikiem w ręku

  • 14-01-2013
Już 48 spośród ponad 150 winnic w województwie podkarpackim jest przygotowanych na odwiedziny turystów. W wędrówkach po miejscach uprawy winnej latorośli pomoże niewątpliwie efektowny przewodnik, który przygotowało Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia. Publikację autorstwa Ewy Wawro dofinansował samorząd województwa podkarpackiego.

W wydanym przewodniku szczegółowo opisanych jest 57 winnic: 48 z terenu Podkarpackiego i 9 z województw ościennych, których właściciele związani są ze Stowarzyszeniem. Dzięki zawartemu w wydawnictwie szczegółowemu opisowi poszczególnych obiektów można w ciągu jednego dnia enoturystycznej eskapady smakować wina nawet w dwóch – trzech winnicach. A przy okazji zwiedzać także, wymienione w przewodniku, znajdujące się na szlaku atrakcje turystyczne: wiekowe zamki, drewniane kościoły, tężnię solankową, szlak ikon Doliny Sanu, czy rezerwaty przyrody.

W Podkarpackiem jest już ponad 150 winnic i systematycznie przybywa nowych. Łącznie zajmują już one powierzchnię blisko 100 ha. Jednak średnio mają one ok. 20-30 arów, takich jest zdecydowanie najwięcej, ale zdarzają się duże uprawy liczące po 2-3 hektary nasadzeń.
BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION