KALENDARZ IMPREZ

, 25 Października 2020
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Aktualności

Relacja ze study tour po województwie podkarpackim

  • 09-07-2014
W dniach 2-4 lipca 2014 r. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia” zorganizowało study tour w ramach projektu pn. „Alpejsko-Karpacki Most Współpracy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. W study tour uczestniczyli dziennikarze reprezentujący lifestylowe media ogólnopolskie, liderzy opinii w Internecie (blogerzy/vlogerzy) zajmujący się tematyką lifestylową, turystyczną i kulinarną.


Celem study tour było m. in. przedstawienie bogactwa produktów regionalnych, tradycyjnych i ekologicznych województwa podkarpackiego oraz przedstawienie różnorodności kulinarnej podkarpackiego.


W ramach study tour uczestnicy m. in.: odwiedzili Karczmę Pod Semaforem, w której mieli możliwość degustowania regionalnych potraw oraz uczestniczenia w pokazie wytwarzania proziaków; zwiedzali Rynek Galicyjski w Sanoku, gdzie poznawali tradycję oraz historię regionu; degustowali różnorodne potrawy regionalne w Karczmie Jadło Karpackie w Sanoku; zwiedzili galerię twórców bieszczadzkich w Karczmie Brzeziniak w Przysłupiu; uczestniczyli w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez Pana Krzysztofa Antoniszczaka w gospodarstwie agroturystycznym Szymkówka i degustacji regionalnych potraw kuchni chłopskiej; poznawali tradycje kulinarne regionu oraz degustowali specjały kuchni myśliwskiej w gospodarstwie agroturystycznym Wilcza Jama w Smolniku oraz uczestniczyli w warsztatach kuchni staropolskiej w Dworze Kombornia. 

 

 


Karczma pod Semaforem w Bachórzu
Karczma pod Semaforem w Bachórzu
Obiad w Dworze Kombornia
Obiad w Dworze Kombornia
Naleśnik gigant w Chacie Wędrowca
Naleśnik gigant w Chacie...
BIURO PROJEKTU: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU I PROMOCJI PODKARPACIA PRO CARPATHIA UL. RYNEK 16 35-064 RZESZÓW
Polityka prywatności
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION